Šarkaniáda

Šarkaniáda 2020/2021

Dňa 23.9.2020 o 9:30 sa uskutočnila Šarkaniáda pre deti z Materskej školy Cyrila a Metoda vo Vrútkach.

Slniečko síce nesvietilo, ale nálada bola výborná. Detičky boli usilovné a niektoré si vyrobili za pomoci rodičov šarkanov doma.

V kategórii o najvyššie lietajúceho šarkana získali ceny tieto deti:

1. miesto - Danko Veveričík

2. miesto - Samko Barbuščák

3. miesto - Sebko Maršala

3. miesto - Leika Machálková

V kategórii o najkrajšieho vlastnoručne vyrobeného šarkana získali ceny tieto deti:

1. miesto - Miško Figura

2. miesto - Paťko Judák

3. miesto - Matúš Bauer

Sladkosťami boli odmenené všetky deti.

Tešíme sa na ďalšie veselé stretnutie šarkanov!

Šarkaniáda sa konala aj 24.9.2020 o 10:00 na školskom dvore Spojenej školy vo Vrútkach. Zúčastnili sa jej deti Materskej školy.

Počasie bolo ako sa na jeseň patrí. Vietor pomáhal šarkanom vzlietnuť do výšky. Detičky boli spokojné.

Umiestnenie bolo nasledovné:

v kategórii - najvyššie lietajúci šarkan získali ceny tieto deti:

1. miesto - Katka Paukovičová

2. Maťko Mikuláš

3. Veronika Dikošová

v kategórii najkrajšie doma urobený šarkan bolo poradie nasledovné:

1. Odhrán Browning

2. Katka Paukovičová

3. Timea Žilková

winkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwinkwink

Popoludní 24.9.2020 o 13:00 sme opäť vyskúšali šarkanov na ihrisku pri SZŠ s VPU.

Ukázalo sa aj slniečko, ktoré príjemne hrialo a to prispievalo ešte viac k dobrej nálade pri púšťaní šarkanov.

Ocenení boli títo žiaci, ktorí súťažili v kategórii o najvyššie lietajúceho šarkana:

1. miesto - Karolínka Kolková, Emilko Scheer

2. miesto - Kristínka Čižnárová, Ľubka Janičinová

3. miesto - Matej Ďurkovský, Nikolka Janičinová, Martinka Markušovská, Lucka Kapustová.

laughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaughlaugh

29.9.2020 - Šarkaniáda žiakov Spojenej školy - ŠKD

V utorok 29.9.2020 sme pokračovali v sérii Šarkaniád. Dnes súťažili so šarkanmi žiaci prvého stupňa, ktorí navštevujú ŠKD Spojenej školy vo Vrútkach. Jesenné počasie aj dnes potvrdilo svoju nevyspytateľnosť. Pomedzi mraky nakoniec vykuklo slniečko a radosť z lietania šarkanov sa mohla začať.

Umiestnenie bolo nasledovné:

1. miesto - Alex Neboška, Sofia Bíla

2. miesto - Julka Cáfalová, Dianka Milčíková

3. miesto - Filip Reichel, Marína Rojka.

Radosť z akcie nám zachytil aj fotoaparát.

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Dňa 30.9.2020 sme mali Šarkaniádu na Základnej škole Hany Zelinovej, kde súťažili žiaci zo Školského klubu detí.

Zúčastnili sa dve skupiny - mladší a starší žiaci. Obe skupiny súťažili v kategórii o najvyššie lietajúceho šarkana.
Ocenení z prvej skupiny boli:

1. miesto - Ninka Olexová

2. miesto - Laurika Herleová

3. miesto - Marko Bezeg
Ocenení z druhej skupiny boli:

1. miesto - Aďka Dikošová

2. miesto - Vilko Kubík

3. miesto - Tomík Pavič

Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia!

yesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyesyes

• Centrum voľného času DOMINO